СДСМ Куманово носи луѓе со автобуси од други градови само за да го покрие срамот дека граѓаните не им веруваат

Сподели со своите пријатели

Раководството на СДСМ од Куманово вчера носеше луѓе за да бидат присутни на Конвенцијата за градоначалник од редовите на нивната партија, само за да го покријат срамот, но и фактот дека граѓаните не им веруваат.

Loading...

Утрово, до нас пристигнаа фотографии од жител на Куманово, на кои јасно може да се погледнат автобусите со кои СДСМ пред јавноста сака да се претстави поинаку.

Кумановецот кој сакаше да остане анонимен, во испратената порака до нас вели дека синоќа во Куманово во одреден момент имало и сообраќаен хаос, па членовите и симпатизери од други градови морале и пешки да одат на Конвенцијата.

извор: plusinfo.mk