03.12.2019 08:34

Рузмаринот ја подобрува работата на мозокот

Facebook Twitter Google+

Рузмаринот ја подобрува функцијата на мозокот, има одлично делување врз памтењето и концентрацијата.

Истражувањата покажале дека со секојдневна консумација на чај од рузмарин памтењето и концентрацијата се зголемуваат за дури 30% во период од 3 месеци.

Loading...

Консумирањето на чај од рузмарин после обилен оброк помага во опуштањето на мускулите од дигестивниот тракт.

Научниците утврдиле дека чајот од рузмарин е одличен за намалување на подуеноста на стомакот, за ублажување на гасови и грчеви.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments