Претепан 20-годишник во липковско

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен жител на селото Ропаљце, Општина Липково бил физички нападнат од три лица.

Loading...

– На 30.01.2023 во 21.10 часот во СВР Куманово, Ќ.М.(20) од село Ропалце, Општина Липково, пријавил дека бил физички нападнат од У.Б., Ј.В. и Б.Б., кои употребиле и тврд предмет, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Српски државјанин приведен на Табановце