Почина Амди Бајрам

Сподели со своите пријатели

Поранешниот пратеник во Собранието, Амди Бајрам, починал во клиниката „Филип Втори“.

Loading...

На 64-годишна возраст пратеникот бил примен на клиниката поради проблеми со срцето каде и починал.

Тој поради здравствени проблеми во последен период не беше дел од политичката сцена.

Пред неколку дена направи голема свадба на неговата внука во Истанбул.

Ќе остане запаметен како пратеник со специфични изјави од говорницата во Парламентот, но и во медиумите.

Никола Ивановски


Leave a Reply