Ова се најголемите женски фантазии во сексот

Сподели со своите пријатели

Долго време опстојува мислењето дека мажите се тие кои се желни на се испод прекривачот и дека само чекаат да експериментираат со нешто, но и жените поддеднакво сакаат лудости во спалната соба. Ова се некои од најчестите фантазии на жените.

Loading...

Совршен љубовник

Една од најчестите женски фантазии е секс со привлечен и страствен маж кој како никој друг знае да ја задоволи жената. Во таа фантазија мажот може да биде нејзин партнер, целосен странец, пријател, колега или некоја позната личност.

Секси странец

Поголемиот дел од жените не ја сакат идејата да се запознаат со мистериозен секси странец со кој ќе имаат и дива сексуална авантура и кој никогаш подоцна нема да го видат повторно.

Партнер

Многу жени фантазираат за своите партнери, но обично тоа се само фантазии, затоа што фантазирањето за нешто е сосема спротивно од реалноста. Доколку нивниот партнер во реланоста е внимателен и нежен, жените сонуваат за див секс со него и обратно.

Колега, пријател, поранешен…

Loading...

Женското фантазирање за згоден поранешен, колега, пријател, па дури и момче на најдобрата пријателка е многу вообичаено.

Позната личност.

Бред Пит, Џорџ Клуни, Џони Деп… Секоја жена барем еднаш посакала еден од најсексипилните мажи во светот да и ги покаже своите заводнички способности во креветот.

Секс во тројка

Сексот во тројка не е само популарна машка фантазија. И жените често фантазираат за трета личност во креветот.

Секс во тројка, но со двајца мажи

Исто како што мажите сакаат внимание од две жени, така и жени сакаат секси ноќ со двајца мажи

 

Loading...

Секс во тројка, но со пар

За разлика од машките фантазии во кои две жени подеднакво учествуваат во сексуалната игра која ја предводи мажот, во женската фантазија мажот е пасивен учесник или набљудувач и не обрнува многу внимание на друга жена, за да избегне чувство на љубомора.

Машка доминација

Жените сакаат мужевни мажи и скоро да нема жена која немала фантазија со врзување и улога на послушна љубовница која работи се што и се каже.

Женска доминација

Жените понекогаш сакаат да ја преземат контролата над својот партнер и од него да бараат да им ја исполни секоја желба.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.