Невидени снимки од тајанствената „Област 51“: Се приближија близу за да проверат што има таму (видео)

Сподели со своите пријатели

Неколку храбри истражувачи направиле фантастични фотографии во една од најпознатите бази на американската војска на сите времиња, за која дури се наведува дека е и затвор за вонземјани, „Област 51“, пренесува „Дејли мејл“.

 

Loading...

 

Базата е сместена во пустината Невада и основана во 1955 година за да таму се тестира авионот Lokhed U-2.

Меѓутоа станува место каде се вршат откритија поврзани со НЛО. Јавноста ја поврзува со наводни апсења на вонезмјани и владини завери.

 

 

Влезот е дозволен само на мал број на луѓе, безбедноста е на високо ниво, а локацијата во голема мера остана мистерија се до ден денес.

 

 

Американските истражувачи кои се занимаваат со прашњето околу вонземјаните Тим и Трејси Дојл, кои за таа намена имаат и истражувачки јутјуб канал, се качиле на врвот Тикабу, висок 2.438 метри.

 

Loading...

 

Тој се наоѓа на околу 40 километри од локацијата каде наводно е Област 51. Успеале да ја фотографираат оваа тајанствена област и фотографиите да ги презентираат во јавноста.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.