Момче се удави обидувајќи се да ја побара својата девојка за сопруга (ВИДЕО)


Млад Американец од Луизијана се удави на одмор во Танзанија кога својата девојка ја побарал за жена под морето, пренесува Си-Ен-Ен.

Стивен Вебер и Кенеш Антоан уживале во волшебниот остров Пемба во дрвена колиба со спална под површината на океанот за да можат преку прозорците да уживаат во морскиот свет на источниот брег на Африка.

Loading...

Вебер се одлучил за невообичаена свршувачка, се нурнал во океанот и испратил пораката полна со љубов со која присилно ја свршил на прозорецот.

„Не можам да го задржам здивот доволно долго за да ти кажам колку те сакам. И сè за што те сакам. Секој ден те сакам се повеќе. Дали ќе сакаш да бидеш моја сопруга? Омажи се за мене“, пишувало во пораката.

Сепак, Вебер не се појавил, а вработените во одморалиштето Манта можеле само да ја потврдат неговата смрт. Локалните власти започнале истрага за несреќата и изразија сочувство до девојката и семејството.

Антоан се збогува со својот невенчан сопруг преку Фејсбук:

„Никогаш не изнурна од тие длабочини и затоа не го слушна мојот одговор. Да! Да! Милион пати, да, ќе се омажам за тебе“.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *