Момче пукало во шефот на воениот оддел во Русија поради мобилизацијата

Сподели со своите пријатели

Шефот на воениот оддел во Уст-Илимск, Русија, е тешко повреден кога бил застрелан од млад човек кој денеска требало да биде мобилизиран.

Loading...

Според локалните медиуми, Александар Елисеев се здобил со прострелна рана во главата.

Пред да пука, младиот човек (25), кој е идентификуван како Зина Руслан, наводно рекол:

„Сега сите ќе си одиме дома“.

Лекарите се борат за животот на ранетиот Елисеев.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хакери ја нападнаа руска државна банка