Мирно но тензично: Се шпекулира дека во акцијата на МВР има повредени полицајци

Сподели со своите пријатели

Според неофицијални информации до кои дојдовме од граѓани очевидци на инцидентот, во акцијата која трае од рано изутрина, има повредени припадници на безбедносните сили. Некои граѓани јавуваат за двајца, некои за тројца припадници на специјалните сили.

Loading...

Од друга страна, се шпекулира дека вооружена група рано изутрина го запоседнала излезот на градот пред зградата на ЗОК, по што започнала престрелка со полицијата. Во обид да се повлече, групата се дала во бекство кон т.н Дива Населба, каде била сузбиена.

Дали има повредени лица од вооружената група се уште е непознато. Во моментот нема пукање во градот и засега е мирно.

Leave a Reply