Министрите денес ќе одлучат кој ќе го замени Мијалков

Сподели со своите пријатели

Откако директорот на Управата за Безбедност и Контраразузнавање неодамна поднесе оставка од својата функција, Владата на РМ на денешната седница ќе одлучува за тоа кој ќе го замени Сашо Мијалков.

Loading...

На истата седница, министрите треба да го изберат и новиот директор на Бирото за јавна безбедност, откако Митко Чавков стапи на функцијата министер за внатрешни работи.

Кои се новите имиња кои ќе ги заземат можеби најважните места во секторот безбедност, засега не се открива.

 

Leave a Reply