Милионер спиел со 4.000 жени, а го убила п*рно сопругата

Сподели со своите пријатели

Пред три години јавноста беше шокирана од веста дека познатиот јапонски магнат за недвижности и плејбој Косуке Нозаки (77) бил пронајден мртов на подот од неговата спална соба.

Loading...

Јавноста и локалните медиуми го вперија прстот кон неговата тогашна сопруга, порно актерката Саки Судо (22), како виновна за смртта на милионерот.

А полицијата долго време се сомневала во Саки бидејќи била присутна во куќата кога починал нејзиниот сопруг, но и поради изјавата на куќната помошничка која изјавила дека Нозаки неколку минути пред да почине испил коктел кој Саки го направила за него.

Во полициските извештаи се цитираат податоци добиени од нејзиниот мобилен телефон, кои покажуваат дека таа на интернет барала стимулативни лекови и отрови.

Полицијата потоа ја уапсила Судо во Токио и ја префрлила во јапонскиот град Вакајама, каде и се суди за убиство.

Милионерот Косуке Нозаки се прослави во 2016 година по објавувањето на најпродаваните мемоари „Дон Жуан од Кишу“, во кој детално објасни како заведувал дури 4.000 жени.

„Причината зошто сакам да заработам што повеќе пари е за да можам тие пари да им ги дадам на убави жени. Кога ќе видам жена која е токму мој тип, висока и со облини, веднаш ѝ велам – ќе ти дадам пари ако излезеш со мене и спиеш со мене“, напиша тој во своите мемоари, во кои наведе и дека „цехот“ за ваква дружба изнесува околу 3.600 долари.

Книгата е продадена во повеќе од 50.000 примероци, а меѓу сочните детали од животот се издвоиле неговите совети за заведување помлади жени, стјуардеси и студентки.

Loading...

Тој решил да ја напише својата автобиографија откако еден од нив украл повеќе од половина милион долари и многу вредни предмети од неговата куќа.

„За мене парите се како тоалетна хартија. Таа кражба беше добро животно искуство”, рекол еднаш.

Неговата трета венчавка наиде на големо пишување во јапонските медиуми, бидејќи реши да се венча со актерка од филмови за возрасни, која беше 55 години помлада од него.

Тој ѝ давал додаток од 10.000 долари месечно, што за почетник во индустријата за филмови за возрасни, која тренирала да биде козметичар, била сума што дотогаш не можела ни да ја замисли.

Веднаш по венчавката почнаа гласини дека парот навистина не се согласува и дека Суки се согласила да се омажи за него само поради неговото богатство.

Косуке Нозаки потоа се обидел да ја убеди јавноста во спротивното и да докаже дека третата сопруга не била со него само поради пари.

„Жал ми е за 99 проценти од луѓето кои сакаат овој брак да се распадне, но уверен сум дека ќе бидам среќен“, рече тој само неколку недели пред неговата смрт.

Нозаки верувал дека конечно ја нашол вистинската жена, иако сите му велеле дека Саки има други мотиви за нивниот брак.

Loading...

Таа често патувала во Италија, Сингапур и Дубаи за да пазарува и да ги наполни своите плакари со скапа облека потпишана од познати дизајнери, а сето тоа е платено со парите на нејзиниот нов сопруг.

Освен тоа, таа повеќе сакала да поминува време во луксузниот стан на брегот во Токио што ѝ го купи Нозаки, наместо со него.

Богатачот изјавил дека ништо од тоа не му пречи, бидејќи „времето што го поминале во спалната соба било феноменално“.

„Убеден сум дека тоа е тајната на долговечноста и виталноста. Имаме секс три пати на ден и не ми треба вијагра. Знам дека многу секс може да ми предизвика смрт, но ако можам да умрам од секс и да отидам во рајот, во ред е.”

Но, не го уби авантурата во спалната соба, туку отровот

Три месеци по нивната венчавка, Нозаки беше пронајден мртов во неговата спална соба.

Аутопсијата утврдила дека тој починал од „акутна стимулативна интоксикација“, но никогаш не е објавено за какви точно супстанци станува збор.

Вдовицата Саки набрзина реши да се прогласи за претседател на милионската компанија на Нозаки и планираше да избега од Јапонија, но не можеше затоа што пандемијата во тоа време го запре патувањето низ планетата.

 

Loading...