Марио Арангеловски уапсен како криминалец во новиот спот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

„Фон“ е новата песна на кумановецот Марио Арангеловски која денеска беше објавена на неговиот Јутуб канал, а станува збор за соработка со скопјанецот Михаил Митовски – МИШЕ.

Loading...

Марио, имено, веќе долги години се занимава со музика и зад себе има сериозен багаж кога се во прашања музичките натпревари, како што се „Ѕвездите на Градн”, „The X Factor” и слично.

 

 

Од неодамна одлучи максимално да и се посвети на музиката, па, така, денес објави нова песна, а веќе некое време на неговите социјални мрежи најавува и дека наскоро ќе започне со настапи во живо.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ученици од Куманово учесници на Меѓународни спортски игри во Словенија

Песната „ФОН” е авторско дело на InsertAKik, Boof, Popo и AndrejNik.

А, зад видеото, кое наликува на криминалистички филм е потпишан Константин Митевски.

Loading...

 

 

Покрај аудиото, видео записот предизвика особено внимание кај гледачите.

(Не)секојдневни сцени, криминал, полиција, апсење, затвор, бегство. Се, срочено во помалку од три минути.

Погледнете за што станува збор:

 

Loading...