Летото сè уште е тука: Денес температури до 32 степени

Сподели со своите пријатели

Денес во Македонија се очекува релативно топло време си температури над просекот за овој период од годината, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи на Република Македонија.

Loading...

Утринската температура ќе се движи во интервал од 8 до 17, а максималната дневна температура ќе достигне од 25 до 32 степени.

Што се однесува до Куманово во текот на денешниот ден исто така не очекува топло и сончево време со минимална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец, а температурата ќе се движи од минимални 14 до максимални 29 степени целзиусови. УВ индексот ќе биде умерен и ќе изнесува 5.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.