Кумановецот Тино Брзи со нов летен хит (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Младиот артист Валентино Милорадевски од Куманово попознат како Тино Брзи ја објави својата нова песна под името „Самама“.

Loading...

Во море песни за алкохол и брзи коли, тој својата песна ја напишал за неговата сакана, која како што тој вели, кога го погледнала му застанало срцето.

– Сакајте се, љубовта го прави светот поубави не чекајте, побарајте го, побарајте ја, ако сте сами“, порачува Тино.

Станува збор за малд 23-годишен арист кој е решен да ја освои македонската, а потоа и балканската музичка сцена.

Како звучи неговото најново остварување слушнете во продолжение.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопскиот знак открива зошто не можете да спиете ноќе