Кумановец со тврд предмет нападнал сограѓанин

Сподели со своите пријатели

Деветнаесетгодишен кумановец викендов со тврд предмет нападнал сограѓанин во кумановското село Биљановце.

Loading...

– На 04.11.2023 во 16.40 часот во Куманово полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.(19) од с.Биљановце, поради тоа што околу 03.00 часот во Куманово со тврд предмет го нападнал К.К.(24) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Куманово е поволна, вели Бојмацалиев (ФОТО)