Кумановци уловија сом од 32 килограми и два метри (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Дарио Димитријевски и Далибор Крстевски утринава од водите на Вардар уловија огромен сом.

Loading...

Како што велат тежи дури 32 килограми и е долг 1,92 метри.

И самите биле изненадени од уловот, а велат дека борбата со огромната риба траела цели два часа.

 

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Од полноќ нови цени на горивата