Константин Круниславски го фати крстот во „Асториа бар“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишниот Константин Круниславски прв стигна до светиот крст во базенот на „Асториа бар“ во Куманово.

Loading...

Петта година по ред учествува на пливања по светиот крст, а по втор пат беше најсреќниот меѓу верниците.

– Ова ми е втор пат како го фаќам крстот, прв пат беше во црквата „Света Троица“ и еве денеска повторно. Се надевам на среќа, здравје и успех, како за мене и моите најблиски така и за сите православни верници, изјави Круниславски.

 

Никола Ивановски