Ќерка го обвини својот татко за убиство на 70 жени

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Ајова започна истрага откако Луси Студи го обвини нејзиниот татко Доналд за убиство на 70 жени.

Loading...

– Знам каде се телата – и рекла Луси на полицијата.

Таа тврди дека нејзиниот покоен татко, Доналд Дин Студи, бил сериски убиец кој со години убивал жени.

Овој покоен фармер наводно ги принудил своите деца да му помогнат да ги фрли телата на жените во бунарот, изјавила Луси на полицијата.

Таа рече дека нејзиниот татко бил алкохоличар кој сакал да убива жени.

Луси тврди дека најмногу убивал жени удирајќи ги до смрт во главата и другите делови од телото.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Талибанците не дозволуваат жените да одат на факултет

Локалниот шериф потврди дека кучињата трагачи откриле најмалку четири можни места за масовни гробници на нивниот имот.

Доналд починал во 2013 година, а обвинет е за убиство меѓу 50 и 70 жени, како и двајца мажи.

Loading...

Двете негови сопруги починале, а полицијата соопшти дека и двете извршиле самоубиство.

Едната се задавила со сајла, а другата се застрелала.

Ако наводите на неговата ќерка се покажат како точни, Доналд ќе стане еден од најмасовните убијци во САД.

Луси тврди дека сите жени кои ги убил имале темна коса, светла кожа и дека повеќето биле на 20-ти и 30-ти години.

Таа тврди дека сите жртви биле закопани облечени и со накит, а потоа додала дека нејзиниот татко сакал да ги чува златните заби на жртвата како трофеи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Земјотрес со јачина од 5,8 степени во Кина

– Кога доашапе дома и ни рече да одиме до бунарот, точно знаевме што значи тоа. Секогаш моравме да молчиме бидејќи се плашевме дека и нас ќе не убијат – вели Луси, пишува Дејли Меил.

Таа додава дека нема чувства кон нејзиниот покоен татко.

– Сакав додека беше жив да го добие заслуженото, но го нема. Сакам да им помогнам на семејствата на жртвите да ги најдат нивните тела и погреби и – вели таа.

Loading...

Шерифот на округот вели дека верува оти Луси има тела во бунарот и на имотот и вели дека полицијата сега има голема работа пред нив.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мистериозниот бран самоубиства на морнари во САД

Тој додава дека рушењето на бунарот ќе чини 25.000 долари, додека реновирањето на целиот имот ќе чини најмалку 300.000 долари.

Имотот во Ајова каде што живеел Доналд сè уште не се третира како место на злосторство бидејќи сè уште не е пронајдено никакво тело.