22.06.2017 02:02

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Ова е најчудниот изговор за развод


Една жена после седум месеци брак, сфатила дека тоа што нејзиниот сопруг е понизок од неа претставува голем проблем и дека тој со својата висина ја засрамува во јавноста.

Постојат различни причини зошто луѓето сакаат да се разведат од своите партнери, меѓутоа овој  случај од Саудиска Арабија е досега најчуден. Сопругата сака да се разведе од нејзиниот сопруг, бидејќи тоа е – премногу низок!

Ова жена е убедена дека и пријателите и другите луѓе “саркастично ја гледаат”, секој пат кога ќе излезе со својот сопруг.

Таа сака да се разведе, бидејќи и е непријатно да излегува со нејзиниот сопруг. Ова е досега најчудната причина поради која некој сака да се разведе, изјавил судијата.

Сличен случај се случил во март, кога една жена поднела барање за развод, бидејќи нејзиниот сопруг имал голем пенис. Таа тврдела дека тоа единствената причина поради која сака да го остави


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments