Јапонската крајбрежна стража спасува екипаж од превртен товарен брод

Сподели со своите пријатели

Во тек се обидите за спасување на 22-те членови на екипажот на товарниот брод што во средата се преврте кај Нагасаки, во западна Јапонија, јавуваат медиумите.

Loading...

Екипажот на бродот регистриран во Хонг Конг, кои се државјани на Кина и на Мјанмар, префрлен е на чамци за спасување, објави телевизијата ТБС, а бродовите на јапонската крајбрежна стража се упатија кон областа, а помош понудија и блиските бродови.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Осум лица убиени при пукање на роденденска забава во ЈАР