Извонреден перфоманс на годишниот концерт на ”Мак” и ”Ултра” (галерија)

Сподели со своите пријатели

Во преполната сала на НУ Центар за култура ”Трајко Прокопиев”, годишен двочасовен концерт одржаа денс студијата ”Ултра” и ”Мак” од Куманово.

Loading...

Концертот го отворија членките на денс студиото ”Ултра” кои настпија со кореографија насловена како ”Пијано”, со која студиото освои прва награда на светското првенство кое се одржа во Полска.

 

[huge_it_gallery id=”63″]

 

Во текот на двочасовниот концерт на двете студија, јуниорите и сениорите настапија со соло и групни кореографии, со изведба на точки пропратени со џез, хип – хоп и музика за модерен балет.

Во текот на годината, и двете студија се здобија со меѓународни и домашни награди, а за следната година, членките и нивните ментори најавија уште подобри резултати.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.