Индиец сака да се разведе по првата брачна ноќ, откако невестата го симнала велот

Сподели со своите пријатели

Индиец кој се оженил по сите традиционални норми сега сака да се разведе по само една брачна ноќ мината со невестата.

Имено, тој не го видел лицето поради носијата, а кога конечно го покажала, видел дека има брада и зборува како маж.

Како што пишув „Тајмс оф Индија“, младоженецот дури не зборувал со неа бидејќи традицијата тоа го забранува. Обичајот е нејзиното лице да се открие дури следниот ден, по свадбата.

– Кога прв пат ја видов, имаше шминка. Минав некое време со неа, па го напуштив градот поради работа. Кога се вратив имаше брада и зборуваше како машко, се жалел младоженецот кој останал анонимен.

Овој Индиец има 39 жени и 94 деца и сака уште да го шири семејството (видео)

Loading...

Жената во своја одбрана рекла дека брадата и длабокиот глас се последица на хормонални промени.

Нејзиното семејство, како тврди, вложило во венчавката и сега таа очекува алиментација.

Рекла дека мажот физички и психички ја малтретирал и дека само барал причина да ја исфрли од домот.

Судот го отфрлил барањето за развод затоа што обвиненијата биле неосновани. Исто така се наведува дека младоженецот пропуштил да се појави на неколку сослушувања.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Апокалипса во Дубаи по 160 литри дожд во еден ден (ВИДЕО)

Leave a Reply