Игор Џамбазов доживел срцев напад

Сподели со своите пријатели

Како што пренесува порталот Репортер, македонскиот шоумен и актер Игор Џамбазов (51) доживеал инфаркт и итно е однесен во болницата „Филип Втори“ во Скопје, каде му се укажува потребната медицинска нега.

Loading...

Порталот не пренесува информации за тоа каква е моменталната здравствена состојба на Џамбазов и дали се наоѓа во животна опасност.