Хороскоп за петок, 11 декември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Имате впечаток дека сте смислиле генијални планови, но колегите не го делат вашето мислење.

Љубов: Пробувате да ја освоите симпатијата зборувајќи за себе во суперлативи. Другата страна е свесна дека претерувате.

Здравје: Наклонетост кон инфекција.

БИК

Работа: Организирани сте, и имате јасни цели. Не дозволвуате никому да се меша во вашата работа.

Љубов: Фокусирани сте на тајна врска. Сите планови ги подредувате на таен состанок.

Здравје: Добар имунитет, стабилно здравје.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Колегите го уважуваат вашиот начин на размислување. Од таа причина бараат ваш објективен совет и вие им го давате.

Љубов: Идете на линија на мал отпор и ја одржувате фарсата од брак, затоа што не сте подготвени за промени.

Здравје: Дигестивниот систем е чувствителен.

РАК

Работа: Внимавајте што зборувате со колегите. Некои ваши зборови може да бидат погрешно разбрани и интерпретирани на другите колеги.

Љубов: Пробувате да ја прикриете љубомората, но партнерот не ги забележува вашите чувства.

Здравје: Дигестивниот систем е проблематичен.

Loading...

ЛАВ

Љубов: Наоѓате на тешкотии кои ја надминуваат вашата компетенција. Се обраќате на надрената личност поради проблемот.

Љубов: Одличен ден за ново познанство. Имате впечаток дека другата страна е личност полна со страст.

Здравје: Нестабилен притисок.

ДЕВИЦА

Работа: Не се снаоѓате најдобро во многуте проблеми. Имате впечаток дека ги има премногу дури и за вашиот вкус.

Љубов: Партнерот приметува дека сте нерасположени поради ситуацијата на работа. Прави се што е во негова моќ за да ве расположи.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Loading...

ВАГА

Работа: Комуникацијата со странските соработници е интензивна. Тие не се отворени кон вас и затоа внимавајте.

Љубов: Не се чувствувате добро во врската. Наместо да го решите проблемот, ја прекинувате врската.

Здравје: Можни проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате силна самодоверба и убедени сте дека вашите планови се најдобри. Приказната ви е убедлива, што дури и колегите ги прифаќаат вашите идеи.

Loading...

Љубов: Уживате во тајна врска. Се чувствувате сакано и емотивно исполнето.

Здравје: Неопходна ви е физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте од стабилната работна ситуација. Се се одвива според планови. Приливот на пари само го подигнува расположението.

Љубов: Не сте претерано фокусирани на партнерот. Ви поминува дека има проблеми.

Loading...

Здравје: Одлично здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Иако релативно сте задоволни од работната ситауција, на надворешните соработници ја преставувате подобро од што е.

Љубов: Ви се допаѓа емотивната стабилност на партенрот, но посакува малку повеќе да имате емоции.

Здравје: Несоница е можна.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Работата стагнира и се плашите од идните последици.

Љубов: Одличен ден за ново познанство, Не сте сериозни, и незаинтересирани сте каков впечаток оставате на другата страна.

Здравје: Нервите се чувствителни.

РИБИ

Работа: Полни сте со позитивна енергија и имате впечаток дека можете се да постигнете. Некои работни идеи воопшто не се приметуваат.

Loading...

Љубов: Осамени сте и поради тоа и нерасположени. Се прашувате кога ќе запознаете нов партнер.

Здравје: Проблеми со хормоните.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *