Хорор во Лондон: Со возилото удрил во куќа, па почнал да напаѓа луѓе со меч

Сподели со своите пријатели

Неколку лица, меѓу кои и двајца полицајци, се повредени во нападот што се случи денеска во североисточен Лондон во близина на фреквентна станица на метрото.

Loading...

Како што објави SkyNews, човекот кој носел меч, прво со возило удрил во куќа, а потоа со мечот повредил минувачи и полицајци кои се обиделе да го задржат.

Се се случило околу 7 часот утринава, а на терен се голем број полицајци.

Метро станицата Хаинолт веднаш била затворена, пренесува Телеграф.