Х ја реактивираше сметката на Јулија Навалнаја

Сподели со своите пријатели

Мрежата „Х“ ја реактивираше сметката на Јулија Навалаја откако ја суспендираше.

Loading...

Како што објави Скај њуз, пред неполн час мрежата „Х“, порано Твитер, го суспендираше профилот на Навалнаја.

Сè уште не е јасно зошто сметката беше суспендирана.