Гевгеличанка приведена на ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во текот на вчерашниот ден,  околу 17,30 часот на ГП Табановце на влез во Р.Македонија била приведена Стојна С.(59) од Гевгелија која се барала за издржување на казна затвор во траење од два месеци и 20 дена за сторено кривично дело „телесна повреда“.

Loading...

Истата е спроведена во СВР-Куманово за понатамошна постапка.