Франција ќе протера 35 руски дипломати

Сподели со своите пријатели

Франција ќе протера 35 руски дипломати „чии активности се спротивни на (нејзините) интереси“, дозна Франс прес од извор близок до француското Министерство за надворешни работи.

Loading...

„Оваа акција е дел од европскиот пристап“, се вели во соопштението на Министерството, додавајќи дека „нашата прва одговорност е секогаш да ја гарантираме безбедноста на Французите и Европејците“, објави Бета-Франс прес.

 

Украинците објавија список на руски војници кои извршиле злосторства во Буча


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Порше излезе на берза, нудејќи акции во вредност од 75 милијарди евра