Филип Ристовски го фати крстот во „Света Троица“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишниот Филип Ристовски го фати крстот во црквата „Света Троица“ во Куманово на празникот Водици – Богојавление.

Loading...

Тој беше најсреќниот меѓу верниците кои денеска скокнаа по светиот крст.

– Се надевам дека годинава ќе донесе повеќе среќа, здравје и успеси на мене и моето семејство, но и на сите православни христијани до кои упатувам честитки за празникот, изјави Ристовски.

 

 

Светиот крст прв пат доаѓа во рацете на Ристовски, а ова е негов втор обид да дојде до него.

Никола Ивановски

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи