15.07.2019 11:20

Емотивна средба на шимпанзо кое умира и човекот кој за неа се грижел цел живот (ВИДЕО)


Животните сакаат искрено и интензивно, толку што своите први пријатели никогаш не ги забораваат.

Таков бил и случајот со шимпанза која умира и не сака да види никого во тие моменти.

loading...

Меѓутоа, кога покрај неа дојде човекот кој ја подигнал, таа му упати најширока насмевка. Потоа следувало најнежното галење и пријателска прегратка за крај.

This is what real friendship looks like.

Публикувахте от Ashton Kutcher в Петък, 27 октомври 2017 г.

фото: Facebook printscreen


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments