01.06.2019 12:54

Едноставен трик со лимон за спас од комарците


Камарците веќе започнаа да напаѓаат, па доколку не успевате да ги избегнете, досега сигурно сте искасани. Меѓутоа, постои начин да се решите од нив.

Ако не сакате да се прскате со разни хемиски средства за да ги одалечите комарците од себе, постои домашно средство кој сигурни ги одбива и тоа не само комарците, туку и мувите.

loading...

Наполнете го вашиот мобилен телефон со помош на лимон (видео)

За тоа средство потребни ви се само две состојки.

Многу е едноставен и евтин, а се што ви е потребно е еден лимон и зачин каранфил.

Лимонот исечете го на половина, а потоа во секоја половина ставете од зачинот. Потоа, лимонот ставете го покрај местото каде што спиете и тоа успешно ќе ги истера комарците од вашата спална соба.

НАПРАВЕТЕ САМИ: Универзално средство за чистење

Исто така, оние кои пробале велат дека делува и против мравки и муви, а бонус е тоа што е добро средство за освежување на просторијата.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments