Двајца кумановци со шипки уништиле и одзеле туѓ автомобил

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.А. (28) и М.Б. (21) двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „одземање на моторно возило“.

Loading...

На 25.5.2014 година во Куманово на ул. „11-ти Октомври“, настанала вербална расправија помеѓу пријавените и А.С.(20) од с.Опае-kумановско, при што пријавените физички го нападнале удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото.

Оштетениот успеал да избега, а пријавените му го одзеле возилото и тргнале по него, но откако не успеале во намерата со метален предмет направиле оштетувања на возилото, а потоа го вратиле на местото на настанот.

Leave a Reply