13.05.2015 12:47

Дожд, ветер и грмотевици во деновите од претстојниот викенд


Според метеролозите на УХМР, денес се очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 28 степени.

Утре кон крајот на денот во североисточните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

loading...

До сабота ќе дува умерен, повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец. За време на викендот во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во недела.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments