Божикно очекувајте ветер до 65 километри на час

Сподели со своите пријатели

Променливо облачно и посвежо време во попладневните часови најавуваат метеоролизите на УХМР за првиот ден од верскиот празник Божик.

Ќе дува умерен, а попладне повремено засилен западен и северозападен ветер наместа со брзина до 65 км. на час.

Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15 степени.

Во следниве два дена ќе има повеќе сонце. Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, и ќе биде релативно топло во однос на овој дел од годината. За време на викендот во одделни котлини ќе ќе има услови за појава на магла.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.