Без затоплување и сончево време до средина на следната недела

Сподели со своите пријатели

Времето денес ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви  и  малку потопло  за 2 до 3 степени ќе има и  услови за  локален слаб  дожд особено предпладне.

Loading...

Ќе дува умерен   а  долж Повардарието повремено засилен северозападен  ветер.

 Утринската температура утре изутрина во земјава ќе се спушти во интервалот  од 6 до 16, а највисоката дневна температура се очекува да се искачи  од  21 до околу  28 . УВ =6.

Во следните денови се очекува да преовладува променлово облачно со слаб локален дожд  и ретки грмежи.

Стабилизирање на времето се очекува во втората половина од наредната недела

Температурата на воздухот ќе имаат тенденција на постепен пораст.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.