4 хороскопски знаци кои треба да се пазат од ретроградниот Меркур

Сподели со своите пријатели

Хороскопот за оваа недела започнува со два важни астролошки настани, Марс влегува во знакот на Јарец, а Меркур се движи ретроградно.

Loading...

Марс во Јарец треба да донесе конечно разрешување на сите работи и ситуации што започнале во минатото. Конечно, ќе имаме сила да излеземе со важни и предизвикувачки проекти.

Шест хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Сепак, поради ретроградно движење на Меркур веќе неколку недели, ситуацијата нема да се одвива лесно, ниту по план ниту по распоред, бидејќи Меркур ќе ги ископлицира работите.

Не се препорачува да започнете целосно нови планови и идеи. Пред сè, фокусирајте ја својата сила и фокусирајте се на минатите настани, затоа што она што не ви оди сега, не е за сегашноста, туку решавање на околностите и односите од порано.

Влијанието на ретроградниот Меркур најмногу ќе го почувствуваат Риби, Близнаци, Девици и Стрелци.

5 хороскопски знаци кои најдобро се снаоѓаат со стресот

Понеделник е ден во кој треба особено да се води сметка за комуникацијата и сообраќајот, како и документацијата. Тенденцијата на денот е кон претеран оптимизам и мегаломански планови и очекувања, додека околностите нема да го поддржат вашиот преголем ентузијазам. Затоа, бидете прецизни во комуникацијата, не акумулирајте премногу обврски и обидете се да ги поедноставите аранжманите. Не влегувајте во премногу анализи и приказни, особено за некои уведувања и верувања затоа што нема да се согласите.

Loading...

12 хороскопски знаци, 12 паранои: Која е твојата?

Вторник е одличен ден за да ги поставите промените во вашиот живот. Започнете нова диета или режим на вежбање бидејќи ќе имате поголема упорност и конзистентност за да ја постигнете вашата цел.

Од среда, Сонцето влегува во знакот Риби, што ќе донесе промена на свесната ориентација кон други теми. Многумина ќе размислуваат за долгите патувања, развојот на интуицијата, креативноста и присуството на духовниот аспект на животот. Ќе бидете почувствителни, физички и психички. Енергијата и емоциите на другите луѓе и атмосферата особено ќе влијаат врз двоумењето и неодлучноста.

Оставаат и тоа засекогаш: Хороскопски знаци кои многу лесно ќе ве отфрлат

Во четврток, имаме аспект на Јупитер и Нептун кои можат да донесат важен увид во правецот и целта на постоењето, зајакнување на нечија верба, како и важни одлуки за заминување во странство или на долги патувања. Ако имавте големи планови и визија за иднината, сега таа визија се остварува. Вклучете се во хуманитарни проекти, започнете школување или неформално образование, семинар или курс.

Петок е ден што може да донесе ненадејни промени во секојдневниот живот. Денот го зголемува стресот и можеби ќе треба да реагирате брзо и нагло. Одличен ден е за адреналински спорт и големи промени во финансиите и кариерите што ќе донесат придобивки со текот на времето.

Хороскопски знаци на кои авантурите им се поомилени од врските

Оваа недела, ќе ви биде целосно јасно какви промени треба да ги направите за да влијаат на подобар квалитет на живот во иднина. Добриот аспект помеѓу Сонцето и Уран во сабота придонесува за ова. Овој аспект носи промена во свесното размислување, значителен увид и информации за тоа каде да ја насочите вашата енергија. Ако сакате да предизвикате некој авторитет, тогаш овој ден е идеален за тоа.

Loading...

Неделата е резервирана за повлекување, спиење и медитација. Од раните утрински часови ќе ви биде тешко да се разбудите и да се движите. Исцрпени од настаните од претходните денови, овој ден, пред младата Месечина, опуштете се и посветете се што е можно повеќе.

Хороскопски знаци кои секогаш се среќни во љубовта

Венера е во квадрат со Јупитер, што ќе му даде на некој да се прејадува или да троши повеќе пари на шопинг, додека другите ќе имаат претерани реакции и очекувања од други луѓе, особено од партнерите и најблиските.

Младата Месечина се случува попладне на 4-то ниво на знакот Риби. Оваа млада месечина има поддршка од Марс и Уран, што значи дека е дефинитивно некои работи да се започнат и да се менуваат, особено во однос на домашни проблеми, некои недвижнини, семејства, генетика, родители, откажување од стари модели и обрасци на однесување.


Leave a Reply