06.06.2019 09:24

Зошто мажите сакаат помалку интелигентни жени?


Врз основа на едно истражување кое е спроведено на просторите на Велика Британија се дошло до заклучок дека жените кои се поубави имаат поголеми шанси во освојувањето на мажите споредено со оние кои се интелигентни.

Во истражувањето биле вклуичени 121 маж, а секој од нив се сложил дека врската со жена чија интелигенција е надпросечна е премногу комплицирана.

loading...

Жените трошат 6 месеци од животот одлучувајќи што да облечат

Имено се дошло до заклучок дека мажите повеќе се наклонети кон жените кои не се успешни во голема мера и настојуваат да се скрасат, отколку со жени кои ќе бидат главен актер при изградбата на кариерата.

Се поставува прашањето дали жените кои се успешни ќе останат сами или ќе се скрасат крај мажи со помалку образование од нив?

Како одговор на ова прашање послужило истражување спроведено во 2012 година.

Три години од животот жените минуваат во шопинг

Дури 21% од женската популација кои завршиле факултет или дури и магистрирале се во брак со мажи кои завршиле само средна стручна спрема.

За неверуавње е дека истите тие мажи кои во животот тргнале со замо завршено средно училиште во поголем дел од случаите во домот донасаат повеќе пари.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments