Вучиќ доби нова порака од Анонимуси

Сподели со своите пријатели

Хакерската група Анонимус повторно му испрати порака на српскиот претседател Александар Вучиќ.

Loading...

Анонимусите ја информираа јавноста дека се многу ангажирани и дека ги собрале имејл адресите на стотици службеници од различни министерства.

Својата порака ја завршија со прашање упатено до Вучиќ: „Еј, кукло на Путин, каде си? Уште со кучињата?!“ пишува Нова.рс.

Оваа сајбер војна започна поради ситуацијата на Косово, за која хакерите го обвинуваат Вучиќ.

Тие на крајот на минатата година прво му испратија закани преку Твитер, а потоа ја хакираа страницата на 5-ти јануари.