Во Алжир падна снег прв пат по 11 години (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Во пустинските боласти во југозападниот дел на Алжир падна снег.

Loading...

 

 

По два сушни месеци во регионот Башар, студен бран донесе снежна покривка, прва во последните 11 години, пишува Algerie360.

 

 

Loading...

 

Поради снегот затворени се и неколку локални патишта.

 

 

Во Алжир, климатските аномалии зачестија во последната деценија.

 

 

Loading...

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Амбасадата на САД во Турција ги предупреди Американците за можни напади во Истанбул

Во градот Аин Сефра паѓаше снег во 1979, 2016, 2017, 2018, 2021 и 2022 година.