Ви здосадија здодевните се*с пози? Пробајте ја „Discovery channel“!

Сподели со своите пријатели

Дали ви е досадно со истите пози во сексот? Нема причина да се грижите, затоа што честопати само малку имагинација е доволна за да го разгори огнот во креветот.

Дали некогаш сте слушнале за позата„Discovery channel“?

Loading...

Британската компанија „Ann Summers“, која продава секси долна облека и секс играчки, тврди дека станува збор за поза која ќе ја стимулира женската Г-точка.

Не само што обезбедува подлабока пенетрација, туку обезбедува и дополнително ниво на уживање, пренесува Дејли Стар.

Позата, како што може да се види од илустрацијата подолу, е доста слична на класичниот секс одзади.

Twitter printscreen/Ann Summers


Британската компанија соопшти дека оваа поза ќе го промени аголот на пенетрација и ќе го погоди вашиот партнер на сите вистински места.

„Откривањето на нова поза во спалната соба може да биде одличен начин малку да ги промените работите, па дури и да додадете малку зачин во врската што ќе ви донесе задоволство што не сте го искусиле досега“, вели Лора Витакер од компанијата.

„Discovery channel“ е голема варијација на потрадиционалниот „кучешки стил“ кој му помага на вашиот партнер да навлезе подлабоко и да ја стимулира вашата Г-точка“, вели таа, додавајќи дека во оваа поза мажот лесно може да стигне со рацете до клиторисот на партнерот.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *