Трикови за експлозивен оргазам

Сподели со своите пријатели

За жените да постигнат оргазам, клиторисот мора да го тријат од срамна коска на партнерот. Најдобра позиција за тоа е ако партнерката е одозгора. Со овој совет Dr. Laura Berman, психијатар во Универзитетот Northwestern, открива уште некои стручни тајни како да се ужива во љубовната постела.

Поза во сексот која на жената и носи загарантиран оргазам

Loading...

Предиграта започнете ја со жешки СМС пораки, вежбајте ги карличните мускули, а колку повеќе го одложувате оргазмот, толку е поексплозивен, тврдат терапевтите.

Место на кое ќе го доживеете најдобриот оргазам

Испитајте го своето тело

За да знаете што сакате и за да можете да го упатите саканиот во она што треба да го прави, морате да знаете што ви одговара.

И мажите глумат оргазам, а ова се некои од причините

– Истражувајте го своето тело со мастурбација и подгответе го за оргазам – истакнува познатиот сексуален терапевт Danielle Cavallucci.

 

 

Вежби за подобар секс

Вежбата го прави мајсторот, а ако сакате интензивни оргазми, ќе ви помогнат Кегеловите вежби кои ја зајакнуваат карлицата.

Ниту предигра, ниту оргазам: Ова е најдобриот дел од сексот

–  Вежби три пати на ден ќе ви овозможат оргазми од соништата – тврди сексуалниот терапевт Dorian Solot.

Заедничко возбудување

Истражувањата потврдиле дека ако се занимавате со возбудлив спорт, како планинарење со партнерот или едноставно гледање хорор филмови, тоа го поттикнува производството на допамин, хормонот на еуфоријата кој го испуштаме за време на сексот.

 

Loading...

 

Одложете го задоволството

Оргазмот ќе биде уште поексплозивен ако го одложувате. Малку пред оргазмот, забавете и така неколку пати, додека целата сила на возбуда не се собере, оргазмот ќе биде како експлозија.

Како да дојдете до оргазам истовремено со вашиот партнер?

Со техника на дишење до оргазам

Составен дел на тантричкиот секс е контролата на дишењето. Имено, со дишење можете да ја насочите својата сексуална енергија.

Зошто лезбејките почесто доживуваат оргазам?

– Заедно со партнерот забавете го дишењето пред оргазмот, на тој начин ќе го одложите, а кога конечно ќе го постигнете задоволството тоа ќе биде поинтензивно од вообичаено – истакнува сексуалниот терапевт Yvonne Fulbright.

 

 

Секси пораки

Ако ви треба подолго време за да се возбудите отколку на вашиот партнер, почнете со предигра пред да дојдете дома.

Колку им е потребно на жените да доживеат оргазам?

Loading...

– Жешките СМС пораки ќе ве загреат двајцата, но внимавајте кому му праќате секси фотографии – советува Fulbright.

 

 

Опуштете се и уживајте

Француската студија на повеќе од 500 жени потврдила дека за речиси 70 проценти од жените стресот на работа го сметаат за најголемиот виновник за слабото либидо. Стручњаците советуваат своите проблеми да ги оставите на работа, опуштете се и уживајте во спалната соба.


Leave a Reply