Трето издание на „Пикник у Пелинце“

Сподели со своите пријатели

Во паркот на Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце на 17ти јуни ќе се организира по трет пат добро познатиот фестивал „Пикник у Пелинце“.

Loading...

– На манифестацијата ќе настапат повеќе имиња од регионот како: Sobek, Kristijan Molnar, Lerr, Iner Sense, Rea ME.N.U. и уште многу други.

Програмата, која покрај музика, ќе има и културни активности, ќе ја надополнат и македонските диџеи: Flooder, Dado K & Mamli, Deeplantic, Darko Ripple, Impluse, Marko Di, Simonovski, Djarto, Dyad, Dna, Dzulija, Syncloud, Fildzi, Sydex.

 

 

Музичката програма  ќе трае скоро цел ден почнувајќи од 12:00 напалдне.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Општина Куманово одвои пари за советувалиште за жртви од семејно насилство

На настанот ќе има чил зона и камп зона каде ќе може да се постават шатори, а ќе иима и обезбедено место за купување на пијалаци и храна.

Loading...

Влезот за сите заинтересирани е бесплатен.

Како наговестување за она што може да се очекува може да погледнете vo видеото во продолжение.