Трет меморијален турнир во чест на Теодора Цветковска

Сподели со своите пријатели

Во чест на својата трагично почината членка Теодора Цветковска, Одбојкарски клуб Куманово организира Трет меморијален турнир во одбојка,.

Loading...

Турнирот ќе се одржи во салата на СЕУ Перо Наков (економска) во недела 07.06.2015 г. со почеток во 10:00 часот.

Покрај екипата од Куманово, на турнирот ќе учествуваат и две екипи од Пробиштип – Про Волеј 05 и Тин Волеј со своите екипи во кадетска категорија (1998 и помлади).

Од Одбојкарски клуб Куманово испраќаат апел за присуство на овој Меморијален турнир.