Трамп на средба со Десантис за собирање средства за кампањата

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, имал приватна средба со гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис, со кого разговарал за собирање пари за претседателската кампања, пренесува „CBS News“.

Loading...

Средбата се одржа вчера на барање на Десантис, што е нивна прва средба од јануари, кога гувернерот се откажа од претседателската трка и преку видео порака го поддржа Трамп.

„CBS News“ пишува дека Трамп заостанува зад својот ривал, претседателот Џозеф Бајден во собирањето средства за кампањата и дека Десантис може да му помогне да го реши тој проблем.