Тешко повреден градежен работник во Куманово

Сподели со своите пријатели

Градежен работник во Куманово се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал градежни активности.

Loading...

– На 04.03.2021 година во 13.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улица „Доне Божинов“ во Куманово, Д.Г.(39) паднал додека извршувал градежни активности на објект. Д.Г се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ошта болница Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Извршен бил увид на место на настанот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *