Тедески е ”виновничката” за прељубата на Кристијано Роналдо (+18 видео)

Сподели со своите пријатели

Италијанската манекенка Алесија Тедески, години наназад е позната по бурниот љубовен живот кој го водеше со разни фудбалери, а последен во низата е Кристијано Роналдо. Кристијано со Тедески ја превари долгогодишната девојка Ирина Шајк.

Loading...

alesja tedeski jutjub Ova lepotica je navela Ronalda na preljubu... Možete li mu zameriti? (FOTO/VIDEO)

Русинката го остави Роналдо непосредно пред изборот за Златна топка, а неодамна излезе во јавноста со приказна дека Португалецот ја преварил со друга жена.

Медиумите бргу потоа се дадоа во потрага по мистериозната жена со која спиел во меѓувреме и дојдоа до името на Алесија.

Името на Алесија се спомнува во многу афери со познати фудбалери, но и со синовите на Берлускони.

Leave a Reply