Жозеф Борел

Сподели со своите пријатели

Високиот претставник на Европската унија (ЕУ) за надворешна политика и безбедност, Жосеф Борел, синоќа изјави дека конечниот текст е подготвен откако во Виена завршија индиректните преговори меѓу Техеран и Вашингтон за спас на нуклеарниот договор од 2015 година. Loading… „Она што може да се преговара е преговарано и сега еПрочитај повеќе