Владимир Макеи

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи на Белорусија Владимир Макеи беше погребан вчера со државни почести откако ненадејно почина на 64-годишна возраст. Loading… Причината за смртта на министерот кој почина во саботата не е објавена, пренесува АП. Информациите за смртта на белорускиот министер за надворешни работи ја соопшти во саботата портпаролот наПрочитај повеќе