Владимир Купријанјук

Сподели со своите пријатели

Присуството на специјални сили на границата на Украина и Белорусија може да значи дека Киев се подготвува да префрли диверзантски групи на белоруска територија, изјави началникот на Генералштабот на вооружените сили на Белорусија, генерал-мајор Владимир Купријанјук. Loading… Тој додаде дека присуството на артилерија и оклопни возила се гледа како моженПрочитај повеќе