УЕФА

white blue soccer ball on green grass field during daytime

Сподели со своите пријатели

Европската фудбалска унија го одложи натпреварот меѓу репрезентациите на Израел и Швајцарија, во квалификациите за Европското првенство во 2024 година. Loading… Секако, причината е војната во Израел по ненадејната воена офанзива на палестинскиот исламистички Хамас. „Со оглед на актуелните безбедносни услови во Израел, УЕФА одлучи да ги одложи сите натпревариПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин ги отфрли критиките за одлуката дека, за разлика од Русија, Белорусија нема да биде исклучена од квалификациите за ЕП 2024 во Германија, пренесуваат германските медиуми. Loading… „Малку е популистичко да се бара исклучување и на Белорусија. Во моментов не гледаме причина за тоа. Ако работитеПрочитај повеќе